Czy warto udać się do psychoterapeuty w Bydgoszczy?

Psychoterapeutą jest osoba, która ma wykształcenie wyższe i skończyła studia podyplomowe. Co więcej, aby zostać psychoterapeutą, trzeba odbyć staż kliniczny i przejść własną terapię w celu zyskania doświadczenia niezbędnego do pracy z pacjentem. Psychoterapia pomoże uporać Ci się z wieloma problemami o podłożu psychicznym; stresem, traumatycznymi przeżyciami, destrukcyjnymi myślami na własny lub czyiś temat. Psychoterapeuta, dzięki swojemu wykształceniu i doświadczeniu zawodowemu, posiada odpowiednie kompetencje, by wspólnie z Pacjentem wypracować cele terapii.

Psychoterapeuty Bydgoszcz nie zastąpi zwykła “pogaduszka od serca”

Wsparcie rodziny i przyjaciół jest bardzo ważne gdy nie radzisz sobie z problemami w życiu. Nie zastąpi jednak profesjonalnej pomocy. Psychoterapeuta nie udziela rad. Nie prowadzi z Tobą zwykłej rozmowy, jaką możesz prowadzić z przyjaciółką/elem przy kawie i ciasteczkach. Psychoterapeuta dochodzi do kwintesencji Twoich zaburzeń, dotyka gruntu problemów – nie porusza się po powierzchni. Pomaga uświadomić Ci Twoje nieuświadomione mechanizmy, przyjrzeć się im z bliska; innymi słowy – trzymając Cię za rękę, pociąga Cię w stronę poza strefą komfortu. Następnie, stan zaburzony próbuje dostosować do tego, który nie będzie Ci przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu. Pacjent umawia się na wizytę do psychoterapeuty, by poczuć się dobrze samemu ze sobą i mieć możliwość rozwiązań problemów, zaburzeń i traum, które uniemożliwiają mu efektywne funkcjonowanie na co dzień.

Psychoterapia Bydgoszcz

W jakich jeszcze przypadkach zalecana jest wizyta z psychoterapeutą?

W przypadku spadku albo nagłego wzrostu apetytu, również wtedy, gdy występuje sytuacja spadku lub wzrostu wagi, albo kiedy ma się problemy z utrzymaniem określonej wagi, warto spotkać się z psychoterapeutą. Najczęściej na psychoterapię Bydgoszcz decydują się osoby, którym stan psychiczny przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, jednakże psychoterapeuta potrafi rozpoznać pewne zaburzenia lękowe, których efektami są wymienione wyżej: utrata lub wzrost wagi, apetytu, problemy z utrzymaniem stałej masy ciała. Pod wpływem psychoterapii zmienia się postawa ciała, sposób mówienia (jąkanie często jest funkcją wynikającą z nadmiernego stresu), gestykulacji – na te, które cechują człowieka zdrowego, pewnego swoich możliwości.