Dowiedz się więcej o przenośnikach transportowych

Na rynku dostępne są przenośniki kubełkowe oraz przenośniki ślimakowe. Niektórzy nie wiedzą czym są oraz jakie mają zastosowanie. Warto zatem zapoznać się z artykułem, aby dowiedzieć się o nich więcej.

Przenośniki – rodzaje i ich charakterystyka

Na rynku najczęściej spotkamy się z przenośnikami kubełkowymi i ślimakowymi. Czym się charakteryzują?

  • przenośniki kubełkowe – wykorzystywane są do transportowania materiałów sypkich w pionie. Do tych przenośników zaliczamy  przenośniki kubełkowe taśmowe i łańcuchowe. Przenośniki taśmowe wykorzystują pasy pędne i stosowane są do surowców lub produktów sypkich o średniej temperaturze. Natomiast przenośniki łańcuchowe wykorzystują jedno lub dwa cięgna. Przeznaczone są do transportowania surowców sypkich o wysokiej temperaturze i w trudnych warunkach.
  • Przenośniki ślimakowe –przenośniki te wykorzystywane są do transportu poziomego, ale nie tylko. Transportuje się również materiały w pionie, ale tylko te materiały, które są suche i sypkie. Do rodzajów przenośników ślimakowych zaliczamy przenośniki rurowe i korytowe.

Jakie przenośniki warto kupować?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przenośników od różnych producentów. Warto wybrać sprzedawcę, który zapewnia:

  • różnorodność modeli pod względem wydajności, długości, oraz względnie, wysokości podnoszenia,
  • precyzyjne dozowanie,
  • niewielki pobór mocy,
  • prosta, zwarta i szczelna budowa,
  • stosowanie podzespołów i komponentów tylko z najwyższej półki (FAG, SKF,TIMKEN, NORD, SEW),
  • opcja podłączenia do instalacji odpylającej.
Przenośniki ślimakowe

Gdzie kupować przenośniki?

Jest wiele miejsc, w których można dokonać zakupu przenośników. W sklepach oferuje się wiele ich rodzajów. Warto kupować tam, gdzie nie tylko cena jest zadowalająca, ale również i jakość produktów jest bardzo wysoka. Dla kupujących takie produkty ważne jest również profesjonalne doradztwo, dzięki czemu kupujący uzyskają najważniejsze informacje o parametrach i zastosowaniu przenośników.