Zepsuty samochód potrafi pokrzyżować nam wiele planów. Najczęściej auta psują się w najmniej oczekiwanym momencie. W tym artykule powiemy, jak między innymi możesz zapobiegać poważnym zepsuciom. W miarę regularne czyszczenie DPF Włocławek jest ważne. Zobaczmy, na czym ono polega i po czym rozpoznać, że filtr DPF może być zapchany.
Zacznijmy od podstaw – Czym jest filtr DPF?
Filtr DPF to filtr montowany w układach wydechowych silników wysokoprężnych i benzynowych. Oczyszcza gazy spalinowe z cząstek stałych, w skład których wchodzi głównie niespalony węgiel w formie sadzy, na której zaadsorbowane są inne substancje, zwłaszcza wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne i tlenki metali. DPF przyczyniły się nieco do ochrony środowiska. Jak? Stosowanie tych filtrów pozwoliło w dużej mierze wyeliminować emisję czarnych spalin charakterystycznych dla pojazdów z silnikami Diesla. Jednak gromadzące się w filtrze cząstki powodują jego stopniowe zapychanie i utratę wydajności. My, a nawet sam stan auta również możemy mieć wpływ na zapychanie filtra.
Czyszczenie DPF Włocławek – Jak przebiega?
Mycie DPF zaczyna się od demontażu i wstępnej organoleptycznej diagnostyki. Następnie do filtra podawane jest sprężone powietrze, oczyszcza ono wstępnie filtr, lecz przede wszystkim na jego podstawie można określić stan i parametry przepływu filtra. Następnie do obudowy wpływa ciepła woda, po czym następuje cykl roboczy, w którym impulsowo, z dużym ciśnieniem podaje się dawkę wody, która odrywa i wypłukuje zanieczyszczenia z wnętrza filtra. Filtr przechodzi kilka cyklów czyszczenia. Po zakończonym czyszczeniu przeprowadzone są pomiary sprawności filtra. Gdy wszystko jest w porządku filtr jest montowany do układu wydechowego i podłącza się czujniki.
Jak często powinno się czyścić DPF?
Prawidłowo czyszczenie DPF Toruń powinno się odbywać raz w roku. Jednak raz na około dwa miesiące możesz podjąć się samodzielnej regeneracji. Jak? Zafunduj swojemu autu wydłużoną, szybką jazdę, najlepiej na autostradzie, aby stworzyć warunki do całkowitego wypalenia sadzy.