Wypożyczalnia sprzętu medycznego – co można wypożyczyć?

Złamaliśmy nogę, lub bliska nam osoba potrzebuje rehabilitacji? W tych sytuacjach warto wiedzieć, która wypożyczalnia sprzętu medycznego od zaraz wypożyczy nam potrzebny sprzęt. Koszty, które poniesiemy podczas wypożyczania sprzętu medycznego będą znacznie mniejsze, niż w przypadku ich kupna. Nie sprawdzi się ta zasada np. w przypadku kul, które są stosunkowo tanie, jednak wózek inwalidzki czy łóżka rehabilitacyjne to bardzo kosztowna inwestycja. Dodatkowo, lepiej jest wynająć nowoczesny sprzęt, niż kupić urządzenie średniej jakości.


Wypożyczalnia sprzętu medycznego – co można wypożyczyć?
Wszystko zależy od oferty danej firmy. Zazwyczaj możemy wypożyczyć łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, szyne CPM do rehabilitacji stawu kolanowego i biodrowego, koncentratory tlenu, wózki inwalidzkie, pulsoksymetry palcowe, schodołaz gąsienicowy, kule ortopedyczne, balkoniki, podpórki czterokołowe typu ambona, podpórki czterokołowe, a także aparaty CPAP, aparaty BiPAP. Pamiętaj, że należy przygotować się na znacznie większe koszty, niż wypożyczenie sprzętu. Musisz także pomyśleć o materiałach opatrunkowych, dodatkowej pościeli, a także pensji rehabilitanta.

łóżka rehabilitacyjne


Jak wygląda wypożyczenie sprzętu?
Zazwyczaj musimy podpisywać umowę z wypożyczalnią na pewien okres czasu. W umowie zawarta jest także cena, a także zasady użytkowania sprzętu. Do zawarcia umowy potrzebny jest dowód osobisty potwierdzający naszą tożsamość. Na etapie tworzenia umowy jest poruszana kwestia ewentualnej możliwości wykupu sprzętu. Najczęściej wypożyczany sprzęt jest dostarczany w cenie do naszego miejsca zamieszkania. Firma godna zaufania powinna także wnieść sprzęt, zamontować go, a także przeprowadzić szkolenie w domu pacjenta. Poszukaj firmy, która będzie świadczyła bezpłatny serwis i doradztwo przez cały okres wynajmu sprzętu. To świadczy o solidności i profesjonalizmie przedsiębiorstwa. Odwiedź stronę internetową danej wypożyczalni. Warto zapytać o warunki umowy oraz o ewentualny program rabatowy/lojalnościowy.