Co zrobić ze zużytą folią i odpadami rolniczymi?

Odpady rolne są powszechnym produktem ubocznym produkcji rolnej. Często zdarza się, że produkty wytwarzane w jednym gospodarstwie cieszą się dużym zainteresowaniem w innych gospodarstwach lub są wykorzystywane jako surowiec do dalszej produkcji. Kiedy tak się dzieje, produkty mogą stać się odpadami — czymś, z czym nie zawsze łatwo sobie poradzić. Recykling lub odbiór odpadów rolniczych jest bardzo korzystnym rozwiązaniem tego problemu.

Odbiór folii rolniczej – Jak bezpiecznie się jej pozbyć?

Należy pamiętać, że zużytą folię do sianokiszonki można poddać recyklingowi, dlatego nigdy nie należy jej wyrzucać. Po odpowiedniej obróbce, zużytą folię sianokiszonkową można wykorzystać do produkcji mebli ogrodowych, worków na śmieci czy membran odpornych na wilgoć. W Polsce systemy recyklingu zużytej folii rolnej są szeroko rozpowszechnione, więc jest to zdecydowanie opłacalna opcja.

Podczas zbierania folii rolniczej ważne jest, aby była ona całkowicie sucha i wolna od wszelkich zanieczyszczeń i innych zanieczyszczeń. Pomoże to obniżyć koszty transportu folii i obróbki niezbędnej do jej recyklingu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że poszczególne mieszanki polietylenowe nie zawierają części metalowych, drewna, kamieni czy opon. Elementy te mogą uszkodzić maszyny do recyklingu.

odbiór folii rolniczej

Odbiór odpadów rolniczych – wybierz odpowiednich specjalistów

Zużytą folię po kiszonkach rolnicy powinni przechowywać z zachowaniem dużej ostrożności. Należy upewnić się, czy odbiór foli rolniczej będzie prowadzony przez zarejestrowaną firmę, która specjalizuje się w usuwaniu tego typu odpadów.

Aby pozbyć się folii rolniczych, trzeba znaleźć firmę, która zadba o odbiór odpadów rolniczych. Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W Polsce jest wiele godnych polecenia firm, które zajmują się recyklingiem tego typu materiałów. Kilka lat temu firmy przyjmowały folie rolnicze za darmo. Obecnie jest to nieco mniej opłacalny biznes, odbiór odpadów rolniczych trochę kosztuje. Najbardziej problematyczne w recyklingu są czarno-białe i czarno-białe klisze pryzmatyczne, ponieważ trudno je odsprzedać. Dlatego rolnicy mogą mieć problem z pozbyciem się ich w bezpieczny sposób.