Cięcie strumieniem wody – najważniejsze informacje o te metodzie

Zakres cięcia strumieniem wody jest szeroki. Dzięki tej metodzie można uzyskać precyzyjne efekty. Maszyna Waterjet umożliwia wycinanie dowolnych kształtów na różnych materiałach. Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przybliżymy na czym polega metoda cięcia wodą oraz gdzie się ją wykorzystuje.

Cięcie strumieniem wody – możliwość obrabiania nie tylko metali

Cięcie strumieniem wody pozwala na obróbkę nie tylko metali. Możliwe jest również cięcie płytek ceramicznych, stali, drewna, plastiku, gumy, a nawet szkła. Ten rodzaj cięcia zapewnia przede wszystkim precyzję oraz możliwość wycięcia niemal każdego kształtu w szybkim czasie.

Zastosowanie cięcia wodą

Cięcie wodą to popularna metoda, która wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu. Szczególne zastosowanie ma w budownictwie, gdzie obrania się granit, stal oraz marmur. Branża motoryzacyjna, papiernicza oraz hurtownie stali to miejsca, w których również wykorzystuje się te metodę obróbki.

Cięcie wodą i wpływ tej metody na środowisko.

Wpływ cięcia wodą na środowisko jest minimalny. Cięcie wodą jest naturalnym i przyjaznym dla środowiska procesem, można zatem stwierdzić, że jest ekologiczny. Stosowanie olejów chłodzących i smarujących nie jest konieczne. W tym procesie nie wymagany wytwarzają się żadne opary. Podobnie narzędzia użyte w procesie – są dostępne na całym świecie i nie wytwarzają w trakcie pracy żadnych szkodliwych związków.

Cięcie wodą

Obróbka metali cięciem wodą – zalety

Poza precyzją, należy nadmienić fakt, że materiał niemal nie posiada odkształceniem po całym procesie. Często uszkodzenia materiałów, które obrabiane są za pomocą innej metody wynikają z wysokiej temperatury oraz nagrzania materiału. Do całego procesu możemy wykorzystać cięcie wody strumieniem 3D, co dodatkowo pozwala nam na cięcie materiału pod różnymi kątami.

Ważne, aby obróbka materiał wykonywana była przez doświadczonych specjalistów. Obsługiwanie maszyn wymaga odpowiednich umiejętności. Dla sprawności i większej precyzji korzysta się z głowic, które możemy zakupić na rynku. Zwiększa ona ciśnienie wody w pompie. Tak czy inaczej, cięcie strumieniem wody na pewno jest bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie bezkonkurencyjnej obróbki metalu.