Leczenie komórkami macierzystymi schorzeń ortopedycznych

Ortopeda to specjalista zajmujący się zapobieganiem, rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń, urazów wrodzonych oraz nabytych nieprawidłowości układu kostno-mięśniowo-stawowego, a także usprawnianiem pourazowym. Rozwój medyny sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych metod leczenia. Co w przypadku ortopedii?

Ortopeda Poznań – kiedy się do niego udać?

Najczęściej do ortopedy zgłaszają się pacjenci z problemami takimi jak złamania kości i urazy stawów. Ortopeda to specjalista, który zajmie się również naszym kręgosłupem, z jego usług medycznych korzystają pacjenci każdej grupy wiekowej. Lekarz ortopeda specjalizuje się w leczeniu kontuzji i urazów, leczeniu wad wrodzonych oraz nabytych w obrębie narządu ruchu, profilaktyką wad postawy oraz skrzywieniami kręgosłupa.

Komórki macierzyste w ortopedii – o czy warto wiedzieć?


Jedną z metod, która z powodzeniem przyjęła się w ortopedii jest leczenie komórkami macierzystymi. Komórki te maja niesamowite możliwości podziałowe, dzięki czemu w krótkim czasie zastępują zmienioną chorobowo tkankę, na tę zdrową. Przeszczep komórek macierzystych to nieinwazyjny zabieg, który wykonuje się szybko, ze znieczuleniem miejscowym bądź ogólnym. Komórki macierzyste najczęściej pobierane są z tkanki tłuszczowej pacjenta. Najczęściej tą metodą leczy się urazy chrząstki kolanowej.

Ortopeda Poznań

Procedura pobierania komórek macierzystych

Pobór komórek macierzystych jest w pełni bezpieczny. Uzyskaną krew, która posiada komórki macierzyste są poddawane zabiegowi oczyszczania oraz koncentracji.
Następnie roztwór wstrzykiwany jest przez lekarza w leczone miejsce. Po zabiegu ważne w procesie przywracania sprawności są kontrole lekarskie i rehabilitacyjne. Rehabilitacja powinna trwać przez 6 tygodni. Jest nieodłącznym elementem całego zabiegu. Pozwala na przywrócenie pełnej sprawności fizycznej.

Zastosowanie własnych komórek w leczeniu schorzeń w organizmie to innowacyjna metoda terapeutyczną, która ma powodzenie na dalszy rozwój.