Co oferuje content marketing?

Codziennie dociera do nas masa różnych reklam i informacji. W wielu przypadkach zamiast przykuwać naszą uwagę po prostu nas irytują. Co zrobić, aby nie denerwować, a przyciągać potencjalnych klientów? Co w tej kwestii oferuje content marketing?

Na czym polega content marketing i dlaczego się opłaca?
Dzisiejsza branża reklamowa mocno różni się od tej sprzed kilku lat. Dziś już nie upycha się nieprzemyślanych, często przypadkowych treści, byle po prostu były. Odbiorcy są wyczuleni na informacje przekazywane „na siłę”. A ponieważ w Internecie jest coraz więcej mechanizmów do blokowania reklam graficznych, prym wiodą treści dostosowane do odbiorców, takie, które zainteresują daną grupę i sprawią, że będą chcieli zostać z nami na dłużej. Content marketing obejmuje wiele form, między innymi:

  • poradniki,
  • infografiki,
  • podcasty,
  • ebooki i audiobooki,
  • wideo,
  • roporty,
  • wszelkie działania na portalach społecznościowych, np. Instastory,
  • webinaria.

Dzięki content marketingowi budujemy z odbiorcami więź. Zdobywamy ich zaufanie, a to prowadzi do zmiany zwykłych obserwatorów w stałych klientów. Oprócz tego jest to jeden z najtańszych sposobów na zdobycie klientów, przecież wrzucenie do siedzi jakiegoś postu czy nagrania nic nas nie kosztuje.

Content marketing

Content marketing – od czego zacząć?  
Jak we wszystkim potrzebny jest plan. Tylko przemyślanymi treściami przyciągniemy klientów. Przykładowo: jeśli sprzedajesz laptopy, to zupełnie inny tekst, należy napisać dla kogoś, kto jeszcze nie jest obeznany w temacie i dla człowieka, który szuka konkretnego modelu. Istotne jest również przeanalizowanie działań konkurencji. Warto przedstawiać nowe informacje, takie, których potencjalni klienci nie znaleźli u innych. Kolejny krok to zastanowienie się, w jaki sposób najbardziej przyciągnę daną grupę odbiorców. Na przykład, jeśli zależy Ci na młodych ludziach, nastolatkach, to najlepszym miejscem do reklamowania będą media społecznościowe. Wstawianie zdjęć produktów, ciekawe opisy oraz tworzenie konkursów, to coś, co młodzi ludzie uwielbiają.
Czujesz, że jest tego za dużo? Prowadzisz firmę od rana do wieczora i nie masz czasu na zajmowanie się marketingiem? To zrozumiałe, dlatego warto zaufać osobom, które się na tym doskonale znają. Jest wiele agencji marketingowych, dzięki którym, można szybko i trwale zdobyć klientów.


Content marketing, to mówiąc szczerze, niezbędnik każdej rozwijającej się firmy, która chce zdobywać klientów za pomocą Internetu. Bombardowani jesteśmy treściami, które nie mają większej wartości, a potencjalni klienci szukają rzetelnych i naprawdę przydatnych dla nich informacji. Content marketing sprawi, że na Twojej stronie internetowej zrobi się większy ruch, w mediach zdobędziesz nowych obserwatorów, a to wszystko zaowocuje lepszą sprzedażą.