Skuteczny komornik Gdynia – Wybór ma znaczenie!

Potrzebujesz komornika, który skutecznie dokona egzekucji należności? Ponieważ sprawy sądowe zawsze wiążą się z kosztami, warto dokonać przemyślanego wyboru. W tym artykule znajdą państwo kilka przydatnych rad.

Czym wyróżnia się skuteczny komornik Gdynia?

Przede wszystkim komornik powinien odbierać telefon. Jeśli nie możesz dodzwonić się do jakiejś kancelarii, może to oznaczać, że przy dalszej współpracy komunikacja nie będzie na najwyższym poziomie. Choć popularne stało się składanie wniosków, takich jak wniosek egzekucyjny wzór, przez Internet, warto osobiście skontaktować się z komornikiem. Często pierwsza rozmowa, lub właśnie jej brak decydują o tym, czy ktoś zaufa danemu komornikowi. Kolejną cechą, którą wyróżnia się skuteczny komornik jest przychylność jeśli chodzi o udział wierzyciela w czynnościach terenowych. Niewiele osób wie, że jako wierzyciel mają prawo do uczestniczenia w czynnościach terenowych komornika. Dzięki obecności wierzyciela komornik może być mniej skłonny do ustępstw na rzecz dłużnika. Co jeszcze powinno wyróżniać skutecznego komornika?

Szybkość działania ma znaczenie

Im szybciej wierzyciel podejmie działania, tym lepiej dla niego. A jak to wygląda w kwestii komornika?  Nie każda kancelaria równie szybko zajmuje się sprawami klientów. Zdarza się, że samo zarejestrowanie sprawy zajmuje im do miesiąca. Niestety w tym czasie dłużnik ma możliwość chociażby do ukrycia majątku wierzyciela. Zanim wybierzesz komornika, należy zorientować się, w jakim terminie, zajmie się on twoją sprawą. Ostatnią ważną informacją, którą należy ustalić przed wyborem kancelarii jest własność terytorialna. Co to znaczy?

komornik Gdynia

Własność terytorialna

Większość osób wybiera komornika, który działa najbliżej twojego dłużnika. Z pozoru wydaje się to właściwe, ponieważ w ten sposób komornik Gdynia częściej może wykonywać czynności terenowe, a co za tym idzie, skuteczniej egzekwować dług. Jednak może się zdarzyć, że twój dłużnik nie jest dłużny jedynie tobie. Możliwe, że komornik prowadzi już sprawę na rzecz innych wierzycieli, dotyczącą tego samego dłużnika. Wówczas odzyskane przez komornika pieniądze dzielone będą na wszystkie prowadzone przez niego sprawy.

Jak widać, wybór skutecznego komornika to nie taka prosta sprawa. Jeśli wierzyciel chce odzyskać dług, powinien dobrze przemyśleć swoją decyzję dotyczącą kancelarii.