Jak wygląda opieka nad dzieckiem w publicznym przedszkolu w Gnieźnie?

Tylko u nas dowiesz się, jak wygląda opieka nad dzieckiem w przedszkolu publicznym. Jak wyglądają przedszkola? Jakie są warunki? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak wyglądają przedszkola w Gnieźnie?

Każdy oddział przedszkolny w Gnieźnie wyposażony jest w łazienkę, jadalnię, szatnię, salę zabaw. Każde dziecko posiada swoją półeczkę na ubrania i buty. Na ścianach przedszkoli prezentowane są prace artystyczne maluchów i teksty piosenek nauczanych w przedszkolu Gniezno oraz tablice ogłoszeń przeznaczone dla rodziców podopiecznych. Sale zabaw wyposażone są w specjalne kąciki tematyczne – meble służące do zabawy i rekreacji. Dziecko może wybierać spośród rozlicznych zabawek, które pragnie wykorzystać do wzbogacenia własnej wyobraźni. Rozbudzeniu kreatywności służy również bogata dekoracja.

Warunki publicznych przedszkoli w Gnieźnie

Placówki przedszkolne w Gnieźnie są zaopatrzone w odpowiednie pomoce dydaktyczne. Przedszkola, w których dzieci przebywają dłużej niż 5 godzin są ponadto przygotowane na leżakowanie dziecka. Pościel i leżaki są wyprane, przygotowane na użycie dla kolejnego dziecka. Temperatura w przedszkolu utrzymywana jest na poziomie pokojowym. Ponadto, każda sala posiada własnego zwierzaczka, któremu dzieci zapewniają opiekę, a który cieszy ich oczy.

Przedszkola Gniezno

W co zaopatrzyć dziecko, a co znajdzie ono na miejscu?

Przedszkolak potrzebuje być zaopatrzony we własną szczoteczkę do zębów, kocyk, poduszkę i kapcie, które założy przed wejściem na salę zabaw. Przedszkola w Gnieźnie zaopatrują malucha w przybory artystyczne (którymi są kredki, klej, plastelina, farby, kartki papieru, nożyczki, pędzelki, bibuła, itp.).

Zabawy rekreacyjne na zewnątrz

Dzieci mają możliwość całodziennego wyjścia na zewnątrz (pomijając czas leżakowania). Przedszkola Gniezno posiadają własny plener ogrodowy, który zapewnia odpoczynek i pewne atrakcje na świeżym powietrzu; jak zjeżdżalnie, rozbudowane drabinki i tory wspinaczkowe, huśtawki, karuzele i miniaturki zamków, piaskownice.

Jeśli Twoje dziecko ukończyło 3 lata, nie obawiaj się posłać go do przedszkola publicznego w Gnieźnie, które zapewnia spokojne warunki w rozwoju dziecka.