Usługi dźwig Inowrocław – Postaw na rzetelność i bezpieczeństwo

Jesteś w trakcie budowy i potrzebujesz dźwigu? A może szukasz dźwigu i jego operatora? Nie ma wielu firm oferujących takie usługi, dlatego warto poświęcić czas na wybranie najlepszej. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Usługi dźwig Inowrocław – Trochę o samym dźwigu

Dźwig osobowy to urządzenie stosowane do pionowego przemieszczania osób, posiadające napęd elektryczny lub hydrauliczny. Przemieszczane osoby znajdują się w kabinie poruszającej się wzdłuż sztywnych prowadnic pionowych (lub nachylonych w stosunku do pionu pod niewielkim kątem) zazwyczaj w szybie dźwigowym. Dźwigi dzielą się na kilka rodzajów:

  • szybowe – potocznie zwane windami,
  • budowlane pionowe,
  • pochyłe,
  • okrężne,
  • portowe – zwane żurawiami portowymi.

Każdy dźwig może mieć inną maksymalną wysokość wysięgnika, a także inny udźwig podawany w tonach. Jednak bez względu na to, na ile metrów może coś podnieść i ile może być to ton, usługi dźwig Inowrocław wiążą się z niebezpieczeństwem. Nie chodzi o samą maszynę – która oczywiście powinna przechodzić regularne kontrole – ale także o obsługującego. Osoba, która operuje dźwigiem musi być po odpowiednim szkoleniu. Jakie możliwości dają dźwigi?

dźwig Gniezno

Dźwig Gniezno – Ile ton? Ile metrów?

W zależności od przeznaczenia dźwig może mieć maksymalny udźwig kilka ton a może to być aż… Właśnie, jaki udźwig ma najmocniejszy dźwig na świecie? Odpowiedź może być szokująca. Jest to 3000 ton. Na miano najsilniejszego dźwigu na świecie zasłużył Liebherr LR 13000. Ma on ponad 245 metrów wysokości (o 8m więcej niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) i sam waży 600 ton. Ale to ekstremalny przypadek. Standardowe dźwigi mają do 250 ton udźwigu i około 100 m wysokości. Przykładowo, do budowy 5 piętrowego bloku wystarczy dźwig wysokości 30 metrów.
Decydując się na daną firmę zwróć uwagę na to, czy proponuje jedynie wynajem sprzętu, czy także obsługującego. Oprócz tego porównaj sobie ceny konkurencji. Ważną cechą rzetelnej firmy jest kontaktowość a także doświadczenie. Koniecznie pytaj o przebyte kursy, bo jak wspominaliśmy wyżej, usługi dźwigowe Gniezno mogą się wiązać z niebezpieczeństwem, jeśli w maszynie siedzi nieodpowiedzialna i nieprzeszkolona osoba.